Підрозділи

Пошук на сайті


 
На головну  → Нормативні документи  → Закони

Закони

Про затвердження Положення про порядок взаємодії органу приватизації з депозитарними установами при випуску цінних паперів у бездокументарній формі в процесі приватизації та корпоратизації (№ 784 вiд 28.04.1999)

Про затвердження Положення про порядок взаємодії органу приватизації з депозитарними установами при випуску цінних паперів у бездокументарній формі в процесі приватизації та корпоратизації

Наказ Фонду державного майна України

від 28 квітня 1999 року N 784

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України

14 травня 1999 р. за N 310/3603

Із змінами і доповненнями, внесеними

наказом Фонду державного майна України

від 8 серпня 2001 року N 1441

Відповідно до Законів України "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні", "Про приватизацію державного майна", "Про господарські товариства" з метою забезпечення механізму взаємодії органу приватизації з депозитарними установами при випуску цінних паперів у бездокументарній формі в процесі приватизації та корпоратизації НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про порядок взаємодії органу приватизації з депозитарними установами при випуску цінних паперів у бездокументарній формі в процесі приватизації та корпоратизації (додається).

2. Департаменту розвитку фондового ринку (А. Сачівко) забезпечити подання Положення, зазначеного в п. 1 цього наказу, на державну реєстрацію Міністерству юстиції України.

3. Департаменту розвитку фондового ринку (А. Сачівко) після державної реєстрації вищезазначеного Положення в Міністерстві юстиції України забезпечити його опублікування в установленому порядку.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Фонду С. Лєдомську.

В. о. Голови Фонду А. Голубченко

ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку О. Мозговий

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказом Фонду державного майна України

від 28 квітня 1999 р. N 784

Зареєстровано

в Міністерстві юстиції України

14 травня 1999 р. за N 310/3603

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок взаємодії органу приватизації з депозитарними установами при випуску цінних паперів у бездокументарній формі в процесі приватизації та корпоратизації

1. Загальні положення

1.1. Положення про порядок взаємодії органу приватизації з депозитарними установами при випуску цінних паперів у бездокументарній формі в процесі приватизації та корпоратизації (далі - Положення) розроблено відповідно до Законів України "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні", "Про приватизацію державного майна", "Про господарські товариства" та інших чинних законодавчих та нормативних актів.

1.2. У процесі приватизації та корпоратизації при створенні відкритого акціонерного товариства на стадії прийняття рішення про випуск акцій форму випуску акцій визначає засновник.

1.3. Положення встановлює порядок взаємодії органу приватизації з депозитарними установами при випуску цінних паперів у бездокументарній формі в процесі приватизації та корпоратизації.

1.4. Договір про відкриття рахунку у цінних паперах зі зберігачем укладає орган приватизації, що здійснює повноваження власника державного майна в процесі приватизації. Рахунок у цінних паперах відкривається органу приватизації.

1.5. Договір про відкриття рахунку у цінних паперах зі зберігачем підписується керівником органу приватизації, а в разі його відсутності - виконуючим обов'язки керівника органу приватизації.

2. Процедура взаємодії органу приватизації з депозитарною установою

2.1. Емітент укладає з депозитарієм договір про обслуговування емісії цінних паперів. Керуючим рахунку у цінних паперах, відкритого депозитарієм емітенту, є орган приватизації.

2.2. Емітент зобов'язаний у п'ятиденний термін після депонування глобального сертифіката випуску цінних паперів у депозитарії подати органу приватизації копії договору про обслуговування емісії цінних паперів, акта приймання-передавання глобального сертифіката до вищезазначеного договору та інформацію про депозитарій, яка повинна містити такі дані:

повну назву депозитарію;

код за ЄДРПОУ;

місцезнаходження;

N телефонів, факсу.

2.3. Орган приватизації подає зберігачу для відкриття рахунку у цінних паперах такі документи:

анкету рахунку у цінних паперах (додаток 1);

довіреність розпорядника рахунку у цінних паперах, видану та підписану керівником органу приватизації і засвідчену печаткою цього органу, якщо розпорядником рахунку у цінних паперах не є керівник органу приватизації;

картку зі зразками підписів осіб, уповноважених давати розпорядження зберігачу, з відбитком печатки органу приватизації, затверджену керівником органу приватизації, а в разі його відсутності - виконуючим обов'язки керівника органу приватизації, та головним бухгалтером (додаток 2).

2.4. Орган приватизації, як керуючий рахунку у цінних паперах, відкритого депозитарієм емітенту, надає письмове розпорядження депозитарію (додаток 3), яким зобов'язує його забезпечити переказ цінних паперів з рахунку у цінних паперах емітента на рахунок у цінних паперах зберігача, з яким орган приватизації уклав договір про відкриття рахунку у цінних паперах.

2.5. Депозитарій після отримання від органу приватизації письмового розпорядження про переказ цінних паперів на рахунок у цінних паперах зберігача зобов'язаний у триденний термін здійснити операцію переказу цінних паперів на вказаний рахунок у цінних паперах цього зберігача.

2.6. Орган приватизації надає зберігачу розпорядження (додаток 3) про виконання облікової операції, а саме: про зарахування цінних паперів на рахунок у цінних паперах органу приватизації у зберігача.

2.7. Після отримання зберігачем від депозитарія виписки з рахунку у цінних паперах зберігач протягом одного робочого дня зараховує цінні папери на рахунок у цінних паперах, відкритий органу приватизації.

2.8. Розпорядження (додаток 3) про виконання облікової операції з цінними паперами, яка призводить до зміни власника, якщо пакет акцій становить більше 25 відсотків плюс одна акція від статутного фонду відкритого акціонерного товариства, яке входить до переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, підписується виключно керівником органу приватизації, а в разі його відсутності - виконуючим обов'язки керівника органу приватизації.

2.9. Орган приватизації в розпорядженні (додаток 3) про виконання облікової операції з цінними паперами, яка призводить до зміни власника, якщо є обмеження на відчуження цінних паперів, вказує ці обмеження.

(Положення доповнено новим пунктом 2.9 згідно з наказом Фонду державного майна України від 08.08.2001 р. N 1441)

2.10. Орган приватизації одночасно з наданням зберігачу розпорядження (додаток 3) про виконання облікової операції, яка призводить до зміни власника, в якому зазначені обтяження на відчуження цінних паперів, надає депозитарію копію цього розпорядження разом з письмовим повідомленням про зазначені обтяження.

(Положення доповнено новим пунктом 2.10 згідно з наказом Фонду державного майна України від 08.08.2001 р. N 1441)

2.11. Депозитарій після отримання від органу приватизації документів, зазначених у пункті 2.10 цього Положення, повинен забезпечити відокремлений облік цінних паперів, щодо яких є обтяження на відчуження.

(Положення доповнено новим пунктом 2.11 згідно з наказом Фонду державного майна України від 08.08.2001 р. N 1441)

2.12. Переоформлення прав власності внаслідок подальшого відчуження цінних паперів, щодо яких є обмеження на відчуження, можливе лише за наявності згоди органу приватизації за підписом керівника органу приватизації або його заступника, яка надається власнику цінних паперів.

(Положення доповнено новим пунктом 2.12 згідно з наказом Фонду державного майна України від 08.08.2001 р. N 1441)

2.13. Зберігачу, у якого власник депонує цінні папери, щодо яких є обтяження на відчуження, забороняється проводити облікові операції з цінними паперами без надання згоди органу приватизації власником цінних паперів.

(Положення доповнено новим пунктом 2.13 згідно з наказом Фонду державного майна України від 08.08.2001 р. N 1441)

2.14. У разі зняття обмежень на відчуження цінних паперів орган приватизації надає депозитарію згоду на зняття цих обмежень за підписом керівника органу приватизації або його заступника.

(Положення доповнено новим пунктом 2.14 згідно з наказом Фонду державного майна України від 08.08.2001 р. N 1441, у зв'язку з цим пункти 2.9, 2.10, 2.11 вважати відповідно пунктами 2.15, 2.16, 2.17)

2.15. Якщо цінні папери, які продані в процесі приватизації, ще не переведені на рахунок у цінних паперах нового власника, то такі цінні папери вважаються обтяженими зобов'язаннями та блокуються на рахунку у цінних паперах органу приватизації у зберігача.

2.16. Зберігач повинен подавати органу приватизації виписку з рахунку у цінних паперах за винятком цінних паперів, які продані.

2.17. Переоформлення прав власності за результатами продажу органом приватизації цінних паперів проводиться відповідно до чинного законодавства.

Заступник директора Департаменту розвитку фондового ринку С. Снігова

Актуальна версія документа:

http://www.spfu.gov.ua/ukr/doc_view.php?id=125&id_doc_type=0&sort_id=&text=&page=1